سامانه جستجوی وکیل ۱ کانون وکلا

0 Comments

مرکز وکلا هرکدام دارای سیستم های جستجوی وکلا و بانک های داده وکلا مجزا و مستقل هستند. برای ورود به سامانه جستجوی وکیل کانون وکلای دادگستری باید به سایت کانون وکلای مربوطه مراجعه کرد و امکان جستجوی وکیل در سامانه جستجوی وکیل قوه قضاییه از طریق سایت آن به آدرس www.23055.ir وجود دارد. فارغ التحصیلان حقوق برای اینکه بتوانند وارد حرفه وکالت شوند باید در آزمونی به نام آزمون کارآموزی وکالت شرکت کنند و پس از اتمام دوره کارآموزی با اخذ پروانه وکالت پایه از قاضی وارد حرفه وکالت شوند . در کشور ما هر ساله دو سازمان آزمون وکالت برگزار می کنند، کارآموز جذب می کنند و پروانه وکالت صادر می کنند.

با توجه به اینکه اتحادیه کانون‌های وکلای دادگستری (اسکودا) و کانون وکلای دادگستری دو نهاد مستقل هستند، هر یک دارای سامانه‌های جستجوی آنلاین وکلا و بانک اطلاعاتی وکلا جداگانه و مستقل هستند. با این توضیح، هر یک از 25 کانون وکلای عضو اشکودا دارای یک وب سایت جستجوی وکلا مجزا و مرکز وکلای قوه قضاییه دارای سامانه جستجوی آنلاین وکلا و پایگاه داده وکلا واحد است.

از آنجایی که جستجوی وکیل در هر یک از سامانه های جستجوی آنلاین وکیل و سایت بانک اطلاعات وکیل بستگی به آشنایی با این سامانه ها و نحوه کار با آن ها دارد، ما در گروه دادورزان در این مقاله ابتدا به معرفی سامانه های جستجوی وکیل پرداخته و سپس توضیح خواهیم داد. نحوه ورود به سایت اینترنتی بانک اطلاعات وکلا و جستجوی وکیل در سامانه جستجوی وکیل کانون وکلا و نحوه جستجوی وکیل در سیستم قضایی. .

از آنجایی که جستجوی وکیل در هر یک از سامانه های جستجوی آنلاین وکیل و سایت بانک اطلاعات وکیل بستگی به آشنایی با این سامانه ها و نحوه کار با آن ها دارد، در این مقاله ابتدا به معرفی سامانه های جستجوی وکیل پرداخته و سپس توضیح خواهیم داد. نحوه ورود به سایت اینترنتی بانک اطلاعات وکلا و جستجوی وکیل در سامانه جستجوی وکیل کانون وکلا و نحوه جستجوی وکیل در سیستم قضایی.

سیستم های جستجوی وکیل

با توجه به اینکه صادرکنندگان پروانه وکالت در کشور ما یعنی اتحادیه کانون های وکلای دادگستری (اشکودا) و کانون وکلای قوه قضائیه دو نهاد مستقل هستند که هر کدام دارای وکیل آنلاین مجزا و مستقل هستند. سیستم های جستجو و پایگاه داده وکلا به همین منظور در این قسمت از مقاله در دو قسمت مجزا به معرفی سامانه های جستجوی آنلاین وکیل کانون وکلا و قوه قضائیه جهت یافتن لیست وکلا در استان تهران و سایر استان ها می پردازیم:

سامانه جستجوی وکیل ۱ کانون وکلا

کانون کانون های وکلای دادگستری (SKODA) نهادی است که از 25 کانون مستقل تشکیل شده است. به جز کانون وکلای دادگستری مرکزی که حوزه قضایی آن شامل 4 استان تهران، سمنان، سیستان بلوچستان و هرمزگان است، بقیه استان های کشور هر کدام دارای کانون وکلا هستند.

سامانه جستجوی وکیل کانون وکلا

کانون کانون های وکلای دادگستری (SKODA) نهادی است که از 25 کانون مستقل تشکیل شده است. به جز کانون وکلای دادگستری مرکزی که حوزه قضایی آن شامل 4 استان تهران، سمنان، سیستان بلوچستان و هرمزگان است، بقیه استان های کشور هر کدام دارای کانون وکلا هستند.

برخلاف مرکز وکلای دادگستری که دارای یک سیستم جستجوی وکیل واحد در سراسر کشور است، 25 انجمن وکلای عضو اشکودا هر کدام یک وب سایت جستجوی وکلا جداگانه دارند. بنابراین اگر قصد جستجوی وکیل کانون وکلا از جمله کمک وکیل را دارید، لازم است از طریق قسمت جستجوی وکیل به سایت کانون وکلای مربوطه مراجعه کنید تا وکیل مورد نظر خود را بیابید.

در ادامه لیست سامانه های جستجوی آنلاین وکیل کانون وکلای دادگستری را برای شما آورده ایم تا در صورت نیاز به جستجوی وکیل و استعلام وضعیت وکیل در شهر خاصی بتوانید جستجو و پیدا کنید.

سامانه جستجوی وکیل دادگستری

همانطور که قبلاً گفتیم، بر خلاف 25 مرکز وکلا که هر یک دارای سیستم جستجوی آنلاین وکلا و پایگاه وکلا جداگانه و مستقل هستند، مرکز وکلای قوه قضاییه دارای یک سامانه جستجوی آنلاین وکلا و پایگاه وکلا است. امکان جستجوی وکلای دادگستری را در سراسر کشور فراهم کرده است.

افرادی که قصد جستجوی وکیل در سامانه جستجوی آنلاین وکیل و بانک اطلاعات وکلای دادگستری را دارند باید ابتدا وارد سایت مرکز امور وکلای قوه قضائیه به آدرس www.23055.ir شده و سپس وارد سامانه جستجوی آنلاین شوند. از طریق گزینه جستجوی وکیل. وکیل دادگستری شوید. در این قسمت امکان جستجوی وکلای دادگستری بر اساس اطلاعات فردی، شماره پروانه، استان، شهر و پایگاه شغلی وکیل وجود دارد که در قسمت های بعدی به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Categories